KONST / Litografier / Färglitografi 11709005

nr 1170 9005

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Färglitografi, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition, signerad och numrerad 72/78, bladets mått: 80x105

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 19 mars 2018
kl 19:38:36

  • Tema
  • 19 mar

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell