KONST / Litografier / Färglitografi 15664016

nr 1566 4016

Kévork Zabounian

(f. 1933), Sverige

Signerad, numrerad 5/140. Färglitografi, Kvinna, bildmått: 58x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x57 cm

Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 september 2023
kl 20:11:19

24/9 11:59:55 1      Vinnande bud

Kévork Zabounian

Läs mer om Kévork Zabounian