KONST / Litografier / Färglitografi 15143140
nr 1514 3140
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Sommar. Signerad, numrerad 17/150. Färglitografi, bildmått: 33x49 cm, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:24:44
5/1 23:03:29
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund