Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9201518



*

nr 920 1518


Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige


Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), Växter, 275/360, motivet: 20x28


Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 oktober 2014
kl 19:34:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/10 20:24:33 1      Vinnande bud
27/10 19:21:31 2      1.200 kr
27/10 19:21:31 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Karl Axel Pehrson

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Läs mer om Karl Axel Pehrson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr