KONST / Litografier / Färglitografi 15206387
nr 1520 6387
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, daterad 61, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 18x29 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 februari 2023
kl 19:47:37
31/1 12:07:04
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson