KONST / Litografier / Färglitografi 12422160

nr 1242 2160

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 95/385. Motivet. 62x50 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:39:15

  • Tema
  • 18 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson