KONST / Litografier / Färglitografi 12422160

nr 1242 2160

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 95/385. Motivet. 62x50 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 1.100 kr (per 16:38:49)
Uppdatera
Visning

fredag 15/3, lördag 16/3, söndag 17/3 och måndag 18/3

Auktionen
avslutas:

måndag 18 mars kl 19:32:27

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
13/3 12:18:48 1      1.000 kr
15/3 18:52:53 2      ledande budet*

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson