KONST / Litografier / Färglitografi 13862033

nr 1386 2033

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 15/385, daterad -77. Motivet: 29x41, yttermått inklusive ram: 42x60 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 22 mars 2021
kl 18:13:44

  • Tema
  • 22 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson