KONST / Litografier / Färglitografi 15382077
nr 1538 2077
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 135/140, daterad 1976. Bildmått: 21x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 maj 2023
kl 20:26:47
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson