KONST / Litografier / Färglitografi 12422088

nr 1242 2088

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 1976,56/140. Motivet: 20x29

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:55:31

18/3 17:48:53 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson