KONST / Litografier / Färglitografi 12422025

nr 1242 2025

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Insekter. Signerad, daterad 1985,2467385. Motivet: 27x34

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:23:10

18/3 16:51:04 1      700 kr
18/3 19:18:10 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson