KONST / Litografier / Färglitografi 12422025

nr 1242 2025

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Insekter. Signerad, daterad 1985,2467385. Motivet: 27x34

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:23:10

18/3 16:51:04 1      700 kr
18/3 19:18:10 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson