KONST / Litografier / Färglitografi 7472243
*
nr 747 2243
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 18/150, signerad, -62, motivets mått: 37x56
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 19:47:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 14:45:35
1
Vinnande bud
16/3 14:21:03
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 747 2243
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 18/150, signerad, -62, motivets mått: 37x56
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 14:45:35 | 1 | Vinnande bud |
16/3 14:21:03 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28