KONST / Litografier / Färglitografi 15042039
nr 1504 2039
Julio Le Parc
(f. 1928), Argentina
Komposition. Signerad, numrerad 61/100. Färglitografi, bildmått: 75x55 cm, yttermått inklusive ram: 78x58 cm
Julio Le Parc, argentinsk konstnär född 1928 i Mendoza, Argentina.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:17:46
4.200 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
21 nov
Julio Le Parc
Läs mer om Julio Le Parc