KONST / Litografier / Färglitografi 14929087
nr 1492 9087
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 230/310. Färglitografi, bildmått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 51x71 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
måndag 26 september 2022
kl 18:13:33
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist