KONST / Litografier / Färglitografi 14204151
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:52:39
27/9 00:43:26
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist