bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9122112



*

nr 912 2112


Jonas Glock

(f. 1947), Sverige


Färglitografi , Jonas Glock (f. 1947), Katt på tak, 8/185, motivet: 28 x 20


Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 september 2014
kl 20:26:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/9 19:30:02 1      200 kr
7/9 03:40:20 2      150 kr
10/9 23:19:44 3      900 kr
11/9 20:22:35 4      300 kr
11/9 20:22:49 4      400 kr
11/9 20:23:12 4      500 kr
11/9 20:23:20 4      700 kr
11/9 20:23:30 4      1.000 kr
15/9 20:15:03 5      1.500 kr
15/9 20:16:26 4      1.200 kr
15/9 20:16:39 4      1.500 kr
15/9 20:17:00 4      1.600 kr
15/9 20:18:04 5      2.000 kr
15/9 20:18:55 5      2.200 kr
15/9 20:21:06 4      1.800 kr
15/9 20:21:11 4      2.000 kr
15/9 20:21:19 4      Vinnande bud



  • Tema
  • 15 sep

Grafik

På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Jonas Glock

Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.

Läs mer om Jonas Glock
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jonas glock katt på tak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5465 Färglitografi
    2 st, Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Signerad, "Na..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 5468 Färglitografi
    2 st, Lars Forsman. Signerad, daterad 85, numrerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 4127 Färglitografi
    2 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:09
  • 5464 Färglitografi
    3 st, Oidentifierad konstnär. 2 sign, Havsörn. Bla..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:38
  • 4192 Färglitografi
    3 st. Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerade,..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:57
  • 5466 Färglitografi
    4 st, Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Son. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43




Ladda ner broschyr