KONST / Litografier / Färglitografi 12422004

nr 1242 2004

John Piper

(1903-1992), Storbritannien

Färglitografi, John Piper (1903-1992), Storbritannien. Katedral. Signerad, numrerad 46/50. Motivet: 64x48 cm

John Piper, bildkonstnär född 1903, död 1992.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:34:44

14/3 08:37:38 1      Vinnande bud
14/3 08:38:12 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

John Piper

Läs mer om John Piper