ART / Lithographs / Litograph in colors 13967639
*
nr 1396 7639
Joan Miró
(1893-1983), Spanien
Joan Miró (1893-1983), Spain, efter. Composition. Tryckt signatur, numbered 292/300. Mm ca 39x59 cm, outer dimensions including frame: 58x74 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Joan Miró (1893-1983), Spanien, efter. Komposition. Tryckt signatur, numrerad 292/300. Motivet: ca 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1600
Auction date:
Monday May 10 2021
at 18:41:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 11:10:43
1
700 kr
9/5 07:47:23
2
1.500 kr
9/5 11:29:20
1
900 kr
9/5 11:29:20
2
1.000 kr (Robot)
9/5 11:31:21
1
1.100 kr
9/5 11:31:21
2
1.200 kr (Robot)
9/5 11:32:03
1
1.300 kr
9/5 11:32:03
2
1.400 kr (Robot)
9/5 12:33:10
1
1.500 kr
9/5 12:33:10
2
1.500 kr (Robot)
9/5 12:33:49
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik joan miro joan miró komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
today
19 jan at 20:56
-
7067 LITOGRAPH IN C..
Ulf Wahlberg (b. 1938), Sweden. Signed, numbered 8..//
Auction ends
today
19 jan at 20:58
*
Joan Miró
Läs om budbetjänten
nr 1396 7639
Joan Miró
(1893-1983), Spanien
Joan Miró (1893-1983), Spain, efter. Composition. Tryckt signatur, numbered 292/300. Mm ca 39x59 cm, outer dimensions including frame: 58x74 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Joan Miró (1893-1983), Spanien, efter. Komposition. Tryckt signatur, numrerad 292/300. Motivet: ca 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 1600 |
| Auction date: |
Monday May 10 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/5 11:10:43 | 1 | 700 kr |
| 9/5 07:47:23 | 2 | 1.500 kr |
| 9/5 11:29:20 | 1 | 900 kr |
| 9/5 11:29:20 | 2 | 1.000 kr (Robot) |
| 9/5 11:31:21 | 1 | 1.100 kr |
| 9/5 11:31:21 | 2 | 1.200 kr (Robot) |
| 9/5 11:32:03 | 1 | 1.300 kr |
| 9/5 11:32:03 | 2 | 1.400 kr (Robot) |
| 9/5 12:33:10 | 1 | 1.500 kr |
| 9/5 12:33:10 | 2 | 1.500 kr (Robot) |
| 9/5 12:33:49 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik joan miro joan miró komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
today
19 jan at 20:56 -
7067 LITOGRAPH IN C..
Ulf Wahlberg (b. 1938), Sweden. Signed, numbered 8..//
Auction ends
today
19 jan at 20:58



