KONST / Litografier / Färglitografi 13978170

nr 1397 8170

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Färglitografi, Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Komposition med kvinna. Signerad, numrerad 23/190, oramat löst blad. Bladets mått: 64x46 cm

Konditionsrapport: 4 cm rivskada (ca 2 cm av bildytan)

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:09:23

14/5 23:16:52 1      Vinnande bud

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko