KONST / Litografier / Färglitografi 13732015

nr 1373 2015

Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige

Färglitografi, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. "Själagårdsgatan". Signerad, numrerad 250/290, bladets mått: 54x54 cm

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:05:04

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Jan Lundquist

Läs mer om Jan Lundquist