bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13732015



*

nr 1373 2015


Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige


Färglitografi, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. "Själagårdsgatan". Signerad, numrerad 250/290, bladets mått: 54x54 cm


Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 150 kr (per 00:53:33)
Uppdatera
Visning

fredag 15/1, lördag 16/1, söndag 17/1 och måndag 18/1


Auktionen
avslutas:

måndag 18 januari kl 18:05:04


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/1 22:29:13 1      100 kr
14/1 23:14:57 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Jan Lundquist

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Läs mer om Jan Lundquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2008 Färglitografi
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:51
  • 5242 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 18:24
  • 2012 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:29
  • 2019 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Norrström"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:11
  • 2040 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "vinterdag S..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:51
  • 5179 Färglitografi
    Hans Larsson. Signerad, daterad 82, EA-upplaga (Ép..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:29




Ladda ner broschyr