KONST / Litografier / Färglitografi 16993158
nr 1699 3158
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Lekande barn i snöfall. Signerad, numrerad 82/260. Färglitografi, bildmått: 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 59x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 5 maj 2025
kl 20:21:26
3.200 kr
4.200 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)