KONST / Litografier / Färglitografi 16847056
nr 1684 7056
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Lekande barn i snöfall, Signerad, numrerad 91/260. Färglitografi, bildmått: 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 3 mars 2025
kl 21:03:10
3.000 kr
3.600 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr