KONST / Litografier / Färglitografi 12319023
nr 1231 9023
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Ankomst till Dalarö brygga hösten -44". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 37x48 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:04:43
1.000 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr