KONST / Litografier / Färglitografi 10638041
*
nr 1063 8041
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:45:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 17:59:58
1
1.000 kr
16/10 16:09:56
2
1.000 kr
16/10 16:09:56
1
1.000 kr (Budbetjänt)
17/10 18:40:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1063 8041
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 17:59:58 | 1 | 1.000 kr |
16/10 16:09:56 | 2 | 1.000 kr |
16/10 16:09:56 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
17/10 18:40:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09