KONST / Litografier / Färglitografi 9513277
*
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 20:04:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 19:59:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:41
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 19:59:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk mÃ¥lare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige Ã¥r 1900.Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:41