KONST / Litografier / Färglitografi 12433163
*
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:14:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 00:15:31
1
Vinnande bud
25/3 18:04:19
2
250 kr
25/3 18:04:19
1
300 kr (Budbetjänt)
25/3 18:05:16
2
400 kr
25/3 18:05:16
1
450 kr (Budbetjänt)
25/3 18:07:12
2
700 kr
25/3 18:07:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Herman Pfeiffer
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herman Pfeiffer
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 00:15:31 | 1 | Vinnande bud |
25/3 18:04:19 | 2 | 250 kr |
25/3 18:04:19 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:05:16 | 2 | 400 kr |
25/3 18:05:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:07:12 | 2 | 700 kr |
25/3 18:07:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27