KONST / Litografier / Färglitografi 14477453
*
nr 1447 7453
Herbert Gentry
(1919-2003), Sverige
Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 18:11:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 15:46:48
1
Vinnande bud
6/2 20:32:25
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Läs mer om Herbert Gentry
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik herbert gentry litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
*
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Läs mer om Herbert Gentry
nr 1447 7453
Herbert Gentry
(1919-2003), Sverige
Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 15:46:48 | 1 | Vinnande bud |
6/2 20:32:25 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk mÃ¥lare med afroamerikanskt ursrung.Läs mer om Herbert Gentry
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik herbert gentry litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26