KONST / Litografier / Färglitografi 14222066
*
nr 1422 2066
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Utsikt över Stockholm. Signerad, numrerad 38/310, daterad -64, yttermått inklusive ram: 42x66 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:04:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 15:15:25
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt över stockholm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Harry Wichmann
nr 1422 2066
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Utsikt över Stockholm. Signerad, numrerad 38/310, daterad -64, yttermått inklusive ram: 42x66 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 15:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt över stockholm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



