KONST / Litografier / Färglitografi 10894381
*
nr 1089 4381
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Färglitografi, Harald Wiberg (1908-1986), 87/360, motivet: 35x41
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 20:50:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 22:47:22
1
100 kr
12/2 15:02:55
2
150 kr
13/2 20:05:23
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald wiberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8209 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
*
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
nr 1089 4381
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Färglitografi, Harald Wiberg (1908-1986), 87/360, motivet: 35x41
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 22:47:22 | 1 | 100 kr |
12/2 15:02:55 | 2 | 150 kr |
13/2 20:05:23 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, SmÃ¥land, död 1986, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald wiberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8209 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22