KONST / Litografier / Färglitografi 15685010
*
nr 1568 5010
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2023
kl 18:25:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 21:02:29
1
500 kr
29/9 16:04:37
2
600 kr
29/9 16:59:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
nr 1568 5010
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 21:02:29 | 1 | 500 kr |
29/9 16:04:37 | 2 | 600 kr |
29/9 16:59:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28