KONST / Litografier / Färglitografi 13442272
*
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:34:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 17:12:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 17:12:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25