KONST / Litografier / Färglitografi 12432028

nr 1243 2028

Hans Viksten

(1926-1987), Sverige

Färglitografi, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Fågelen. Signerad, daterad 1983, HC 31/40rim: 44x61

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 25 mars 2019
kl 18:47:23

19/3 21:05:25 1      Vinnande bud

Hans Viksten

Läs mer om Hans Viksten