KONST / Litografier / Färglitografi 12969292
nr 1296 9292
Hans Lindberg
(f. 1928), Sverige
Färglitografi, Flygande kor / Stockholm. Signerad, numrerad 210/360, daterad -85. Oramat löst blad, 48x63 cm
Hans Lindberg, född 1928 i Brandstorp, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:31:43
8/12 12:58:27
Hans Lindberg
Läs mer om Hans Lindberg