KONST / Litografier / Färglitografi 8748247

nr 874 8247

Hans Kajtorp

(1916-1991), Sverige

Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80

Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 10 februari 2014
kl 20:08:24

7/2 16:25:44 1      Vinnande bud
10/2 15:49:07 2      200 kr

Hans Kajtorp

Läs mer om Hans Kajtorp