KONST / Litografier / Färglitografi 11978031
*
nr 1197 8031
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 19:23:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 16:41:05
1
Vinnande bud
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:56
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
nr 1197 8031
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 16:41:05 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:56



