KONST / Litografier / Färglitografi 13988169

nr 1398 8169

Gunnar von Gegerfelt

(f. 1926), Sverige

Färglitografi, Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Husfasad. Signerad, numrerad 12/115, daterad -86. Oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm

Gunnar von Gegerfelt, född i Laholm 1926, svensk målare och keramiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 24 maj 2021
kl 20:47:50

21/5 16:50:56 1      100 kr
22/5 20:52:10 2      Vinnande bud

Gunnar von Gegerfelt

Läs mer om Gunnar von Gegerfelt