KONST / Litografier / Färglitografi 15618412
nr 1561 8412
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 108/125. Bildmått: 44x45 cm, yttermått inklusive ram: 67x58 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:26:16
4/9 19:09:43
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson