KONST / Litografier / Färglitografi 14576135
nr 1457 6135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:50:00
28/3 18:44:53
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)