KONST / Litografier / Färglitografi 15482053
nr 1548 2053
Gittan Jönsson
(f. 1948), Sverige
"Sisyfos Agitato". Signerad, numrerad 108/150, daterad -14. Bildmått: 50x40 cm, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 65x50 cm
Kondition: bladet något smusigt utanför bildytan
Gittan Jönsson, svensk bildkonstnär född 1948 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:35:31
100 kr
500 kr
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.200 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Gittan Jönsson
Läs mer om Gittan Jönsson