KONST / Litografier / Färglitografi 12422005

nr 1242 2005

Gertrude Hermes

(1901-1983), Storbritannien

Färglitografi, Gertrude Hermes (1901-1983), Storbritannien. Stonehenge. Signerad, numrerad 25/50. Motivet: 60x90 cm

Gertrude Hermes, bildkonstnär född 1901, död 1983.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:36:42

4/3 16:58:02 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Gertrude Hermes

Läs mer om Gertrude Hermes