KONST / Litografier / Färglitografi 12645378

nr 1264 5378

Gerta Beck-Kleist

(1911-1964), Tyskland

Färglitografi, "Dünen auf Sylt". Signerad, daterad -52, numrerad 12/30. Motivet: 38x53 cm

Gerta Beck-Kleist, tysk bildkonstnär född 1911, död 1964.

Utrop:

500 kr

måndag 15 juli 2019
kl 20:33:37

Gerta Beck-Kleist

Läs mer om Gerta Beck-Kleist