KONST / Litografier / Färglitografi 12645378
nr 1264 5378
Gerta Beck-Kleist
(1911-1964), Tyskland
Färglitografi, "Dünen auf Sylt". Signerad, daterad -52, numrerad 12/30. Motivet: 38x53 cm
Gerta Beck-Kleist, tysk bildkonstnär född 1911, död 1964.
Utrop:
500 kr
måndag 15 juli 2019
kl 20:33:37
Gerta Beck-Kleist
Läs mer om Gerta Beck-Kleist