KONST / Litografier / Färglitografi 17102105
nr 1710 2105
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Ballerina. Signerad, numrerad 117/225. Färglitografi, bildmått: 23x21 cm, yttermått inklusive ram: 39x37 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 juni 2025
kl 19:46:48
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
400 kr
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer