KONST / Litografier / Färglitografi 12261006
nr 1226 1006
Franco Costa
(f. 1934), Italien
"Ready about", segelbåtar. Signerad, numrerad 62/250, färglitografi. Motivet: 80x60 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Meg Tiveus
Franco Costa, född 1934, italiensk målare,
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
500 kr
600 kr
800 kr
900 kr BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren