KONST / Litografier / Färglitografi 11017177
*
nr 1101 7177
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 87/150, Kvinna, motivet: 54x45
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2017
kl 20:57:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 09:15:30
1
100 kr
10/4 16:09:57
2
250 kr
10/4 16:12:53
1
200 kr
10/4 16:12:53
2
250 kr (Budbetjänt)
10/4 16:13:13
1
300 kr
10/4 20:52:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Felix Labisse
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1101 7177
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 87/150, Kvinna, motivet: 54x45
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 09:15:30 | 1 | 100 kr |
10/4 16:09:57 | 2 | 250 kr |
10/4 16:12:53 | 1 | 200 kr |
10/4 16:12:53 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
10/4 16:13:13 | 1 | 300 kr |
10/4 20:52:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46