KONST / Litografier / Färglitografi 16044066

nr 1604 4066

Evert Taube

(1890-1976), Sverige

Ur: Minnen från Pampas. Signerad, numrerad 47/195, daterad -72. Färglitografi, bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm

Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 11 mars 2024
kl 20:39:36

Evert Taube

Läs mer om Evert Taube