KONST / Litografier / Färglitografi 15103146

nr 1510 3146

Eva Zettervall

(f. 1941), Sverige

"Maktspel". Signerad, numrerad 187/260, daterad -85. Bildmått: 20x25 cm. Färglitografi. Bladets mått: 39x50 cm, oramat löst blad

Eva Zettervall, född 1941 i Boden, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 12 december 2022
kl 18:53:20

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Eva Zettervall

Läs mer om Eva Zettervall