KONST / Litografier / Färglitografi 12497599

nr 1249 7599

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Tuppar. Signerad, daterad 1953,102/260. Motivet: 50x61

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

100 kr - 500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:09:50)
Uppdatera
Visning

lördag 20/4, söndag 21/4 och måndag 22/4. Ingen visning fredag 19/4

Auktionen
avslutas:

måndag 22 april kl 18:07:58

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén