KONST / Litografier / Färglitografi 12497599

nr 1249 7599

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Tuppar. Signerad, daterad 1953,102/260. Motivet: 50x61

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:07:58

22/4 15:40:18 1      Vinnande bud
22/4 15:42:20 1      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén