KONST / Litografier / Färglitografi 15696316
nr 1569 6316
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad 89/125, daterad -60. Färglitografi, bildmått: 56x44 cm, yttermått inklusive ram: 74x60 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 18:20:01
700 kr
1.200 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén