KONST / Litografier / Färglitografi 13128301
nr 1312 8301
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 164/310, daterad 1956. Motivet: 36x41 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:03:05
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén