KONST / Litografier / Färglitografi 13746183
nr 1374 6183
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad. Motivet: 42x50 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 januari 2021
kl 19:12:39
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
800 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén