KONST / Litografier / Färglitografi 13658271
nr 1365 8271
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT. Signerad, daterad -52, oramat löst blad, bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:12:21
7/12 19:06:01
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén